Masaż KOBIDO – STAROŻYTNA DROGA DO PIĘKNA
Czym jest masaż Kobido ?
Kobido to japońska technika masażu, która pozwala uzyskać naturalny lifting twarzy. Technika ta jest połączeniem m.in. masażu tkanek głębokich, drenażu limfatycznego i masażu relaksującego.
Jakie efekty przynosi masaż Kobido ?
Masaż Kobido pozwala odzyskać młody wygląd twarzy poprzez pracę na strukturach mięśni, a także zmniejsza efekty starzenia się skóry. Co więcej, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, niweluje napięcia twarzy wywołane zmarszczkami mimicznymi, a także te w okolicach szyi i klatki piersiowej. Dodatkowo pomaga oczyścić skórę z toksyn i martwych komórek, przyspiesza regenerację skóry i dodaje jej naturalnego blasku.
Czy masaż Kobido jest korzystny dla zdrowia ?
Naturalnie! Technika Kobido reguluje bilans energetyczny całego ciała, uwalnia od stresu i zapewnia głęboki relaks, a także łagodzi bóle głowy i zmniejsza problemy z układem pokarmowym. Wpływa także pozytywnie na wzrok oraz niweluje skutki bruksizmu.
TRADYCJA W DRODZE DO PIĘKNA
Masaż Abhyanga
Ten tajemniczo brzmiący masaż, nazywany jest również masażem ajurwedyjskim. Technika masażu czerpie z wiedzy hinduskiego systemu medycznego o historii sięgającej przeszło 5 tysięcy lat. Podstawowym założeniem masażu, jest doprowadzenie do stanu harmonii ciała i umysłu, której osiągnięcie wiedzie do doskonałego samopoczucia i poprawia znacząco stan zdrowia. To niezwykły sposób na relaks i wyciszenie, które w codziennym pędzie, zupełnie odmieniają nastrój. Podczas trwania masażu, problemy odpływają daleko, a umysł osiąga błogi stan równowagi. Regularne powtarzanie zabiegu utrzymuje ten stan i sprawia, że umysł pracuje spokojniej, a dusza uwolniona jest od obciążeń. Masaż wspomaga usuwanie toksyn, a poprzez stymulację kanałów energetycznych (czakr), pozwala utrzymać w organizmie energię. Obok stanu głębokiego relaksu, masaż Abhyanga odżywia skórę, poprawiając jej wygląd, doskonale wpływa na stan włosów, wzmacniając ich cebulki, dzięki zastosowaniu specjalnych olejków, niweluje się powstawanie wolnych rodników, wspiera układ odpornościowy, przyspiesza przemianę materii, redukuje tkankę tłuszczową, a w efekcie długofalowym, wpływa na wyciszenie, łagodzi problemy z zasypianiem, bóle głowy i dolegliwości ze strony stawów. Ma dobroczynne działanie na cały organizm. Niezwykłe doznania potęguje tworzona podczas masażu atmosfera rodem z magicznych Indii – wykonuje się go przy wsparciu aromatycznych, ciepłych olejków technikami manualnymi – poprzez głaskanie całego ciała. Masaż ajurwedyjski trwa średnio około 60 minut. Najlepsze efekty przynosi przy regularnym stosowaniu raz w tygodniu.
Masaż Udvartana
Masaż Udvartana, zwany również masażem pudrowym, to wspaniały zabieg, który swoje korzenie ma w hinduskiej ajurwedzie. Czerpiąc z jej medycznego dorobku i przeszło 5 tysięcy lat doświadczeń, oczyszcza ciało, leczy, poprawia samopoczucie i wpływa zbawiennie na cały organizm. Wykonywany jest z wykorzystaniem podgrzanego oleju sezamowego oraz ciepłego proszku z mieszanki ziół. Przenikające się aromaty i kojąca temperatura tworzą niesamowity spektakl dla zmysłów, wprowadzając w krainę błogiego relaksu i odpędzając wszystkie stresy bardzo daleko. W pierwszym etapie, ciało jest smarowane przyjemnie ciepłym olejem o wspaniałym aromacie. To wprowadza w niezwykły stan rozluźnienia, relaksu i przyjemnie rozgrzewa. Następnie ciało posypuje się ciepłym proszkiem o niepowtarzalnym, ziołowym zapachu i wykonuje się głębszy masaż całego ciała. Ciało i umysł osiągają stan harmonii, pracują wspólnie, powoli, a psychika odnajduje bezcenne źródła poczucia stabilności, która towarzyszy jeszcze długo po zakończeniu masażu. Masaż Udvartana, to nie tylko zabieg relaksujący, ale również leczniczy – proszek działa na skórę jak peeling, jest ona więc delikatnie miękka, oczyszczona, pozbawiona martwego naskórka i wygląda promiennie, usuwane są toksyny, dzięki czemu wspiera walkę z nadwagą, redukuje cellulit, reguluje i pobudza krążenie. Mieszanka wykorzystywanych ziół skomponowana jest tak, aby spectrum jej działania było bardzo szerokie. A przy tym, w fenomenalny sposób stymuluje węch, dostarczając bodźców zapachowych z odległych, orientalnych zakątków świata. Masaż wpływa kompleksowo na całe ciało, począwszy od skóry, aż po każdą część ciała i narządy wewnętrzne, polega na głębokim głaskaniu i rozcieraniu. Średni czas jego trwania to około 60-120 minut. Przy regularnym stosowaniu, cały organizm pracuje sprawniej, a umysł utrzymuje nastrój wewnętrznego rozluźnienia.
Masaż balijski
Masaż balijski to technika, której historia wywodzi się z malowniczej wyspy Bali i jest jedną z najstarszych technik masowania na świecie. Jej ponadczasowa popularność ma źródło w nadzwyczajnych efektach – połączenie technik i tajniki wielowiekowej wiedzy sprawiają, że ciało i umysł zaczynają współpracować na poziomie podświadomości, osiągając stan zdumiewającej równowagi. To kompleksowy zabieg, który wykorzystuje spójnie akupresurę, aromaterapię, refleksoterapię i klasyczne techniki masażu. Jego podstawowym celem jest doprowadzenie ciała, duszy i umysłu do stanu jedności i harmonii. Wywołuje głębokie poczucie relaksu oraz odprężenia, pozwalając uporać się z problemami. Wspomaga rozluźnienie mięśni, pobudza krążenie krwi oraz limfy, likwidując obrzęki, rozbija tkankę tłuszczową, redukuje cellulit, a także pomaga redukować dolegliwości ze strony kręgosłupa i bóle migrenowe. Dzięki działaniu olejków, wspaniale wpływa również na układ oddechowy, redukując objawy astmy oraz alergii. Dla dopełnienia efektu, masaż wykonywany jest przy kojących dźwiękach orientalnej muzyki balijskiej – niecodzienna atmosfera i magiczne bodźce, oddziałujące na całe ciało sprawiają, że masaż balijski jest wprost nieprzeciętnym sposobem na odnalezienie wewnętrznej równowagi i nadzwyczajnego samopoczucia. Całość sprawia, że i podczas trwania masażu i długo po jego zakończeniu, zachowana jest zdolność do rozładowywania napięć i utrzymania dystansu do codziennych trosk. Technika masażu balijskiego to głaskanie, uciskanie, rozcieranie, opukiwanie i rozciąganie skóry w odpowiedni sposób. Trwa średnio od 60-120 minut.
Masaż tybetański
Masaż tybetański czerpie z wielowiekowej kultury i medycyny Tybetu. Skoncentrowany jest na wprowadzeniu w stan harmonii, wyciszenia i równowagi, którą osiągnąć można przy całkowitym rozluźnieniu i usunięciu napięć. Uzyskana pełnia relaksu i spokoju, zmienia sposób patrzenia na świat i sprawia, że w mgnieniu oka ubywa lat. W masażu tybetańskim wykorzystywane są aromatyczne olejki naturalne, które odżywiają skórę, pomagają usunąć szkodliwe substancje przemiany materii, toksyny i wspierają wyciszenie. Mają także cudowne działanie na zmysły – wprawiający w ekstazę zapach, otula ciało i umysł i towarzyszy jeszcze długo po zabiegu. Masaż odbywa się techniką manualną, z wykorzystaniem mieszanej sekwencji gładzenia, pocierania, wyciskania i ugniatania. Miękkie ruchy są pełne energii, która udziela się każdej części ciała. Dzięki szerokiej wiedzy o centralnych punktach w ciele człowieka, z której technika czerpie, masaż ma bardzo szerokie spectrum działania. Obok relaksu i odprężenia, pozwala wyeliminować dolegliwości bólowe kręgosłupa, napięcie mięśni, bóle lędźwiowe wraz z łagodzeniem silnego bólu przy rwie kulszowej. Poprzez kompleksowe działanie, wpływa na funkcjonowanie narządów wewnętrznych, regulując ich prace poprawia stan ogólny i samopoczucie, przyspiesza przemianę materii, dotlenia i oczywiście wprawia w doskonały nastrój. Po masażu odczuwa się czystą radość – harmonię energii, rozpływającej się po całym ciele i emanującej ciepłymi, wyciszonymi myślami. Stresy znikają bez śladu, a napięcia przestają dawać o sobie znać. Wspaniałemu zabiegowi towarzyszą dźwięki nastrojowej muzyki relaksacyjnej z Tybetu, która swoimi niezwykłymi, mantrycznymi nutami skupia koncentrację, potęgując odczucie relaksu. Masaż trwa około 60-120 minut.
Masaż Lomi-lomi nui
Masaż Lomi-lomi nui to hawajska technika masażu, która już w samej nazwie niesie piękne przesłanie. „Dotyk miękkiej, aksamitnej łapy zadowolonego kota”, przy czym powtórzenie lomi ma podkreślić pozytywną siłę owego dotyku. Bardzo długo masaż Lomi-lomi nui wykonywany był lokalnie, na Hawajach, a jego technika przekazywana była z ucznia na ucznia. Nie wynoszono jej na zewnątrz i nie uczono ludzi spoza wysp. Błogostan, wywołany masażem, był zarezerwowany dla dość wąskiej społeczności. W połowie XX wieku sytuacja jednak się zmieniła i masażu zaczęto nauczać w szerszych kręgach. Tak Lomi-lomi nui dotarł również do Europy. Praktyka ma korzenie w filozofii huny, jej celem jest wyzwolenie radości, nauka czerpania szczęścia, okazywania miłości i łagodna postawa życiowa. Za sprawą Lomi-lomi nui, ciało wyzwala wewnętrzną, beztroską euforię, umysł bawi się doznaniami, a samopoczucie staje się lekkie, pełne pozytywnych odczuć i pozbawione napięcia. To wspaniały sposób na uwolnienie się od codzienności. Masaż w bezpośredni sposób usuwa napięcia, łagodzi stresy, eliminuje zastoje i blokady. Pomaga zespolić umysł i ciało, potrafi uleczyć psychikę i przywrócić jej równowagę. Wyzwala dobre emocje i otwiera przed światem, niszcząc barierę, którą podczas powstawania stresów człowiek odgradza się od otoczenia. Oczyszcza duszę, usprawnia ciało, a umysł wprowadza w stan kojącej równowagi. Pomaga nie tylko osiągnąć wysoki poziom relaksacji, ale także regeneruje. Masaż Lomi-lomi nui wycisza, koi emocje, usuwa stresy, zwiększa elastyczność, poprawia krążenie i obieg limfy. Według wierzeń huny, w każdym drzemie potężna dawka energii, a Lomi-lomi nui, pozwala ją w sobie odnaleźć. Dla dopełnienia atmosfery, masażowi towarzyszą dźwięki relaksującej muzyki rodem z Hawajów, która jeszcze mocniej potęguje fantastyczne doznania. Również technika wykonania odróżnia go od większości masaży i sama w sobie, jest już zastrzykiem pozytywnego przekazu – pełne gracji i tanecznego wdzięku ruchy masażysty, wspierane są dotykiem palców, dłoni i przedramion pomagają odpłynąć w strefę pełnego odprężenia. Trwa od 60-120 minut.
Tajski masaż stóp – poznaj prawdziwą moc odprężenia
Tajski masaż stóp często nazywany jest również refleksoterapią stóp. Podczas zabiegu masowane są podeszwy stopy, grzbiet, palce, ale również łydki czy okolice kolan. Tajski masaż stóp posiada właściwości lecznicze, dzięki połączeniu technik akupresury oraz ajurwedy. Podczas całego masażu skupiamy się na stymulowaniu zakończeń nerwowych, zlokalizowanych w stopach. Refleksoterapia stóp, czyli inaczej tajski masaż stóp wykonywany jest na twardym materacu. My kładziemy się wygodnie, pozostając w ubraniu, które nie będzie krępowało ruchów (najlepiej luźna koszulka i krótkie spodenki). Natomiast specjalista od masażu przystępuje do swoich czynności. Przy użyciu dłoni, palców oraz grubego, drewnianego patyczka wykonuje masaż. Pobudza i wyszukuje rozmaite strefy stymulujące na stopach oraz łydkach, by dać Ci prawdziwą przyjemność. Z ręką na sercu możemy polecić ten masaż wszystkim tym osobom, które mają uczucie tzw. „ciężkich nóg”. Ten dyskomfort może być wywołany stojącym trybem pracy, ale również uprawianiem określonych dziedzin sportu. Bez wątpienia taka terapia ma ogromny wpływ na cały organizm. Połączenia nerwowe, umiejscowione w stopach, przechodzą przez całe nasze ciało, dlatego tajski masaż nóg, może doskonale nas zrelaksować. Być może masz jakieś wątpliwości, w związku z zabiegiem tajskiego masażu? A może nie jesteś pewna/pewien, czy nie posiadasz przeciwskazań, do jego przeprowadzenia? Skontaktuj się z naszym salonem, a wykwalifikowany personel odpowie na wszystkie Twoje pytania. Postaw na zdrowie całego organizmu, dzięki naszym zabiegom.