Wpływ masaży na nasze zdrowie – poznaj możliwości pracy z ciałem

Czy masaże są skutecznym sposobem na radzenie sobie ze stresem i wewnętrznym niepokojem? Jak wybrać najlepszy dla mnie masaż? Czy są przeciwskazania, które dyskwalifikują mnie jako klienta salonu masażu? Przed pierwszą wizytą w salonie masażu pojawia się wiele pytań, na które chcemy znać odpowiedź. Poznaj wpływ masażu na nasze zdrowie i pozwól sobie na odrobinę relaksu i wyciszenia.
Wpływ masażu na mięśnie
W pierwszej kolejności masaże oddziałują głównie na tkankę skórną oraz mięśnie. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj masażu się zdecydujemy, ruchy masażysty będą powodowały rozluźnienie napięcia. Szczególnie odczują to osoby na co dzień uprawiające sport lub zmagające się ze stresującymi i odpowiedzialnymi zadaniami w pracy. Pod wpływem masażu mięśnie będą lepiej zaopatrzone w niezbędne substancje odżywcze oraz tlen. Pobudzone do skurczu włókna mięśniowe będą dużo bardziej przygotowane na ewentualny wysiłek czy kolejny dzień w stojącej pracy.
Masaż ciała a układ nerwowy organizmu
Podczas masażu nasz układ nerwowy może być pobudzany lub uspokajany, w zależności od naszych potrzeb, wyboru rodzaju masażu, czy technik, które stosuje nasz masażysta. Organizm odbiera wszystkie te działania i odpowiednio wysyła bodźce do gruczołów, mięśni oraz narządów naszego ciała. W ten sposób oprócz oczywistej poprawy samopoczucia czujemy szczęście, motywacje, ale także regenerację i energię do działania. Regularne masaże mogą nie tylko wspomóc Twój układ nerwowy, ale także radzić sobie w sytuacjach trudnych, stresujących czy nieoczekiwanych problemów.
Oprócz tego regularne masaże wpływają na…
Mogłoby się wydawać, że masaż ciała wpływa jedynie na mięśnie, skórę czy tkanki. Nic bardziej mylnego! Oprócz wymienionych już zalet stosowania regularnych masaży nie sposób nie wspomnieć o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim dobrze wykonany masaż ma wpływ na prawidłową wentylację płuc oraz na usuwanie śluzu z układu oddechowego. Oprócz tego może także zwiększać przemianę materii, a nawet zdolności filtracyjne nerek. Masaż ciała to doskonały sposób na uzyskanie balansu między naszą kondycją psychiczną a fizyczną.
Słów kilka o wpływie masaży ciała na psychikę człowieka
Żyjesz w biegu i nie zawsze masz czas na odpoczynek? Miewasz częste bóle głowy, a zmieniające się nastroje nie dają Ci spokoju? Oprócz oczywistej wizyty u specjalisty warto skorzystać z dobroczynności masaży relaksacyjnych. Pomogą odprężyć całe ciało, ale jednocześnie zadziałają kojąco na umysł. Pobudzone receptory pomogą Ci się wyciszyć i chociaż na chwilę zapomnieć o wielu stresujących problemach.
Nawet jeżeli pracujesz kilkanaście godzin dziennie i Twój czas wolny jest bardzo ograniczony, warto o siebie zadbać. Tylko szanując swoje ciało oraz możliwości swojego umysłu, będziesz nadal osiągał sukcesy zawodowe oraz prywatne. Zarezerwuj swój pierwszy masaż i rozpocznij dbanie o siebie już dziś.

Jak znaleźć salon mandala?

Adres:

al. Jerozolimskie 49/lok 32 kl 3

00-697 Warszawa

Godziny otwarcia:

pon – pt  10.00 -22.00

sob – nd 12.00 – 22.00

Rezerwacja on-line: studiomandala.booksy.com

Tel: 720 960 612

Email : kontakt@mandala-warszawa.pl